***

***

wtorek, 17 listopada 2015

Ułaskawienie

Prezydent ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego 
Czy można ułaskawić skazanego nieprawomocnie?
Czy ułaskawienie nie oznacza jednocześnie,że wyrok wydany był słuszny?Niedługo będziemy mieli takie Prawo jak i Sprawiedliwość.

17 komentarzy:

 1. zaiste zacne postawilas pytania
  pozdrawiam cieplo ulka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytania może i zacne tylko odpowiedzi konkretnej uzyskać nie mogę

   Usuń
 2. nie wiem, nie znam sie... dla mnie to kolejna 'szopka'

  OdpowiedzUsuń
 3. Wg. Konstytucji dopóki wyrok jest nieprawomocny to jeszcze nie istnieje ;)
  tym samym prezydent skazał i ułaskawił ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezydent sam przyznał,ze Kamiński WINNY!! Ciekawe

   Usuń
 4. - Jaki wyrok by nie zapadł, to pojawiłyby się zarzuty, że jest on polityczny. Jeśli Mariusz Kamiński zostałby uniewinniony, pewnie pojawiłyby się głosy, że sąd wystraszył się nowej władzy. Dlatego prezydent postanowił uciąć tę sprawę i uwolnić wymiar sprawiedliwości od zarzutu polityczności - podkreślił Dera. Prawnicy: prezydent może ułaskawić po nieprawomocnym skazaniu. Nawet z nieprawomocnym wyrokiem skazującym Mariusz Kamiński nie mógłby mieć dostępu do tajemnic państwowych jako koordynator służb specjalnych - mówi b. szef Urzędu Ochrony Państwa gen. Gromosław Czempiński. Nie mógłby wykonywać swych obowiązków. Byłby to paraliż służb specjalnych, co w obecnej sytuacji po zamachach skrupiłoby się to na nas wszystkich.
  Ale takie judzenie nic nie kosztuje. Niedługo będziemy mieli większe zmartwienia, a co niektórzy wolą zajmować się "kopaniem" Prezydenta i robieniem larum o decyzje prezydenta, nie zdając sobie sprawy, że to także w ich interesie. Przypomina mi zabawę na Titanicu. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przestawieniu składu rządu prezydent mógł odmówić nominacji na ministra, powołując się na to, że spowoduje to paraliż tych służb. Tak prezes zrobił "wpadkę" prezydenta.

   Usuń
  2. Aisab
   " "Nie interesuje mnie prawo łaski. Interesuje mnie pełne uniewinnienie przed sądem;Sąd się myli" -Mariusz Kamiński
   Jeżeli ma się wyrok (nawet nieuprawomocniony) nie idzie się w "urzędy"

   Usuń
  3. - Polski wymiar sprawiedliwości nie potrafi skazać bandytów z Pruszkowa, a wymierza drakońskie kary ludziom, którzy chcą walczyć z korupcją. Wyrok ws. Mariusza Kamińskiego był polityczny. Chciałem przeciąć ten problem - powiedział Andrzej Duda, komentując decyzję o ułaskawieniu byłego szefa CBA.- W Polsce mamy problem z wymiarem sprawiedliwości. Nasze sądy nie potrafią skazać bandytów z Pruszkowa, tymczasem ludziom, którzy chcą walczyć z korupcją, wymierzają drakońskie kary. Znacie doskonale sprawę Mariusza Kamińskiego i wiecie, co działo się przy wyroku I instancji. Sprawa została maksymalnie upolityczniona - zwrócił się do dziennikarzy prezydent Andrzej Duda.
   Tu nie ma czasu na przepychanki, na sądowe rozprawki. Każdy sąd na swoim urzędzie ważniejszy niż kura na grzędzie.
   Tu nie idzie o osobiste animozje i polityczne zagrywki- OJCZYZNA JEST W POTRZEBIE; Ludzie - opamiętajcie się. Co jeszcze musi się wydarzyć aby nie było tego "skowytu"??? czy taki zamach jak w Paryżu, aby każdy wyjrzał poza czubek własnego nosa??? bo racja każdego jest "mojsza" a i prawda "mojsza" i prawo każdy by chciał stanowić na własne kopyto.
   Prezydent Duda stanął na wysokości zadania - on ma na względzie dobro kraju, bo " wróg u bram" a Wam w głowie jeno dysputy i połajanki Głowy Państwa. Powiadasz, że nie idzie na urzędy kto ma wyrok w kieszeni???
   Iluż niewinnych siedzi w więzieniu, bo tak zawyrokowali sędziowie, a potem z naszych podatków płacą im odszkodowanie - zadośćuczynienie??? Coraz więcej absurdalnych wyroków sądów i ludzie już stracili wiarę w sprawiedliwość naszego wymiaru sprawiedliwości. Pamiętasz kawał jak sędzina mówi do podsądnego, który zwracała się do sądu mówić WYSOKA SPRAWIEDLIWOŚĆ !; a sędzina na to - tu nie ma sprawiedliwości - tu jest SĄD. Skąd wiesz, że w przypadku M.Kamińskiego był sąd a nie sprawiedliwość??? czy wydany wyrok nie był na zamówienie bądź przypodobanie się ówczesnej władze??? Masz taką pewność? bo ja nie! Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe.

   Usuń
  4. Co to za partia co ma tylko jednego fachowca? Jak Kamiński zachoruje (nie życzę mu) to PiS poda się do dymisji, żeby był nowy specjalista? na prawdę takie braki kadrowe ma PiS, że musi to być Kamiński? zarzut przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów jest o tyle ciekawy, że to jest ten sam zarzut co wobec pani Blidy. Bo mafia węglowa właśnie wyłudzała podatek vat, i to są właśnie przestępstwa przeciw wiarygodności dokumentów. Dziwne, że przedsiębiorców się skazuje, za źle wypełnioną fakturę. Jakoś ich Duda nie ułaskawił i nie ułaskawi bo nie należą do PiS. Ja na prawdę nie chcę kraju, gdzie agenci Tomki stosują metody handlarzy żywym towarem. Jeżeli oni są w porządku to alfonsi też. Jak będę chciał takiego kraju zamieszkam w ISIS.
   Prezydent Duda uratował tyłek pani premier, gdyby nie ułaskawił byłaby podstawa do postawienia jej przed trybunał stanu.
   Miałbym gdzieś akt łaski, gdyby ten człowiek nie pełnił żadnej funkcji publicznej.
   Ułaskawienie było czysto polityczne.

   Usuń
 5. Parę chwil temu w mojej głowie narodził się straszny scenariusz, dotyczący tego jak Prezes PiS podstępem sprawia, że obecny prezydent przestanie nim być. Ale może lepiej nie będę rozwijał myśli. Po co się dodatkowo denerwować.

  No to kurczę pieczone też sytuację ze zdrowiem masz zagmatwaną. Ale mam nadzieję, że się wszystko dobrze zakończy i u Ciebie i u mnie.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezes PiS strasznych scenariuszy ma pewnie bez liku

   Usuń
 6. Sparafrazuję "Samych swoich": sprawiedliwość, sprawiedliwością ale prawo będzie po ich stronie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile dobrze pamiętam to Kaźmirz do ręki granaty dostał.Czyżby wszystko jeszcze przed nami??

   Usuń
 7. '"Sami swoi ,polska szopa" że powtórzę za Wyspiańskim.Ten to dopiero był wizjonerem....

  OdpowiedzUsuń
 8. O to pewne. Nawet dziś po wystąpieniu pani premier Prezes wygłosił swoje expose.

  To prawda, w muzeum czas inaczej jakby płynął.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń