***

***

czwartek, 28 stycznia 2016

Zabrać ,żeby dać

Najnowsze wieści-PiS ma zamiar (a konkretnie miało taki zamiar) zabrać hospicjum (zmniejszyć rezerwy) aby je przeznaczyć miedzy innym na remont dachu Bazyliki Mariackiej.


A także kosztem dotacji teatrów wspomóc  Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (czyli "ojca"Rydzyka)6 komentarzy:

 1. Coś mi się widzi, że to nie koniec takich wieści. Ten Rząd bardziej jest zatroskany o nasz światopogląd niż o nasze żołądki. Człowiek bogobojny bardziej troszczy się przecież o dobra pośmiertne niż doczesne.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedyne co nasze rządy potrafią to przesuwać z jednej kieszeni do drugiej.
  Cóż, nie potrafią wypracować zysków, żeby dać muszą komuś zabrać.
  Tak jakoś politycy mają w główkach poukładane, że "rezerwy" ich zdaniem są środkami nieużywanymi.
  Remont Bazyliki Mariackiej nie jest złym podejściem, jedyne czego nie rozumiem to czemu nie z rezerw na odprawy dla ministrów. Przecież tam rezerwy większe...

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka pomysłów PiS mi się podoba. Na przykład program "Rodzina 500 plus" (z zastrzeżeniami) czy opodatkowanie banków i hipermarketów.
  Ale niektóre pomysły są chore. Rydzyk będzie mógł za to kupić kilka dodatkowych maybachów..
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. to nie będzie już marnowania pieniędzy na /rzekome/ "porno" w teatrach?...
  ...
  jak stwierdził niedawno mój znajomy: "niedługo klechy zgłoszą się po wypłatę"... i trafnie stwierdził, a ja uważam, że to jeszcze nie koniec... pytanie tylko, skąd w takim razie kasa na "Rodzina 500 plus"?... coś mi się zdaje, że to o "Rodzinę Radia Maryja" chodziło w kampanii, tylko "przypadkowe społeczeństwo" nie słuchało uważnie...

  OdpowiedzUsuń
 5. E tam, zaraz na szkołę o. Rydzyka.Jest to także - przypomnę - jedna z nielicznych szkół, a może jedyna , która ma swoje dwa profesjonalne teatry, o czym informuje nas minister Jaworski.Kasa idzie więc na teatr, nie podoba się? Teatr bez takiego nadzoru kościelnego wyczynia cuda.A po bożemu nie łaska? Teatr niesie niebezpieczne treści, które nie wpłyną na nas wychowawczo w duchu katolicyzmu. A hospicja? Toż toczysta strata.

  OdpowiedzUsuń
 6. Spoko! nie dojdzie do tego, to tylko taka propaganda, gdyż ludzie by podnieśli larum; pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń