***

***

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Kara śmierci?!

W dniu obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej Ewa Stankiewicz powiedziała
" Tusk jest jednym z największych winowajców w tej sprawie. Mówię o doprowadzeniu do katastrofy, o rozdzieleniu wizyt, o działaniach na szkodę polskiego prezydenta wspólnie z władzami Rosji, czyli dogadywaniu się z władzami Rosji ponad głową polskiego prezydenta. Ale mówię też o największej jego zbrodni, czyli zdradzeniu polskich interesów po katastrofie smoleńskiej (...) Tu powinna być zastosowana najsurowsza z możliwych kar, być może nawet specjalnie na tę okoliczność przywrócona w polskim prawie, dlatego że to jest taka zdrada interesów narodowych, z jaką nie mieliśmy do czynienia - jeśli chodzi o skalę - od czasów Targowicy"
Ewa Stankiewicz 
reżyserka i dyrektor artystyczna TV Republika

W pierwszej chwili jak to dzisiaj przeczytałam to przyszło mi do głowy jedno-komuś potrzebny jest lekarz specjalista.Ale po chwili doszło do mnie,że nie powinnam tego bagatelizować.Przecież to już jest nienawiść w czystej postaci.Poniekąd jest to nawoływanie do zabójstwa.
Ja mam świadomość tego ,że część naszego społeczeństwa popadło w paranoje,ale to wszystko powoli zaczyna być  niebezpieczne.
Ja już jestem zmęczona wszelkimi bredniami na temat katastrofy,przeraża mnie to jakieś szaleńcze opętanie wyznawców teorii zamachu.
Żal mi ludzi ,którzy zginęli,ale uważam ,że wszystko co się teraz dzieje to czysta profanacja żałoby.


5 komentarzy:

 1. Ja się z Tobą w pełni zgadzam, zarówno ogólnie jak i w temacie pani Stankiewcz.
  A wydawałoby się, że już powinno być w porządeczku. PiS ma władzę i może obwieścić tryumfalnie światu – był zamach! Ale okazuje się, że tym małym (metaforycznie) ludziom wciąż mało, bo choć mają na ustach Jezusa, w rękach Jego krzyż, im Jego nauki są kompletnie obce.
  Ja już w sobie gniewu do nich nie mam. Mnie jest ich autentycznie żal.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. naprawdę Kaczyński groził karą śmierci Tuskowi? ciekawe czy ten się przejął, nie słyszałem tego przemówienia ale w takim razie będzie się działo jak Tuskowi nie przedłużą kadencji o kolejne 2,5 roku i będzie musiał wrócić do Polski. Kaczyński raczej nie zwykł rzucać słów na wiatr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby przywrócono karę śmierci za zdradę stanu i zaczęto rozliczać wszystkich, którzy się jej dopuścili, mielibyśmy zajętych wisielcami sporo latarni. A jeszcze nie tak dawno ją stosowano...

  OdpowiedzUsuń
 4. to jest zemsta w czystej postaci. zemsta z nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętaj, że ta Stankiewicz ma teraz wsparcie TVPis i jej bełkot jest opinią tego środowiska. Udawanie, że "nic się nie stało", że to opinie tej egerii wyłączni jest najzwyczajniejszym "rżnięciem głupa".

  OdpowiedzUsuń