***

***

wtorek, 11 października 2016

Czynności sprawdzające

News dnia
Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność” zawiadomiła prokuraturę, że do promocji warszawskiego "czarnego protestu" bezprawnie wykorzystano logo związku. Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Prokuratura prowadzi czynności sprawdzające. 

Konkretnie chyba chodzi o grafikę przedstawiającą Gary Coopera na tle napisu Solidarność.A grafika jak wiadomo powstała na podstawie plakatu do filmu W samo południe.

Na proteście  zamiast Coopera na grafikach umieszczono  sylwetkę kobiety w spódnicy.I teraz śledczy chcą poznać nazwiska organizatorów.
Wiem,że znak Solidarności jest zastrzeżony,ale myślałam,że dotyczy to tylko jakiś spraw komercyjno-handlowych.
Czy jak ja swój stary znaczek solidarnościowy na Czarny Protest w klapę sobie przypnę to też prokuratura będzie mnie prześwietlać

4 komentarze:

 1. chyba świat jakiegoś świra dostaje ostatnio...:))tak delikatnie napisałam, bo pasuje tu inne słowo...haha

  OdpowiedzUsuń
 2. Po części związkowcy mają rację. Zastanawiam się jednak dlaczego nie protestowali gdy na tle napisu (bo tylko o napis „Solidarność” chodzi) pojawi się wspomniany przez Ciebie Gary Cooper? Jeśli ów znaczek z nim jest też zastrzeżony, to ciekawy czy prosili Gary Coopera o zgodę.

  A gdybyś założyła swój znaczek, mogłabyś liczyć na to, że nikt go nie zauważy ;) bo tak, to kto wie?! Ale osobiście jestem zainteresowany ustaleniem prokuratury, bo się między innym o inny symbol na swoim blogu wykłócam :) znak Polski Walczącej, tak często na czarnym proteście wykorzystywanym.
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i mają rację,ale to jest zawłaszczenie symbolu który kiedyś zjednoczył tak wielu ludzi.
   Zobaczymy co tam prokuratura wyduma.

   Usuń