***

***

wtorek, 3 stycznia 2017

Imię

Moja Babcia miała przyjaciółkę,znały się rzec można od zawsze.Ale dopiero dwa lata przed śmiercią Babci (miała 77 lat) zaczęły mówić do siebie po imieniu.Przez całe życie zwracały się do siebie per pani.Dzisiaj to już raczej może trochę śmieszyć,ale pamiętam jakże było dla nich trudne  przejście na ty.A został ten fakt niemalże wymuszony.
Ja zaczęłam życie blogowe jako Pani Baggins,ale uważam ,że czas już się bardziej spoufalić,żeby mi nikt paniować nie musiał.Pomyślałam,że zamiast pani wypadałoby sobie jakieś imię nadać,ale nie mogę się zdecydować.
Mam trzy propozycje imion swojsko brzmiących
Jadzia
Ziuta
Mania 
I nie wiem ,które wybrać?
No chyba,że ktoś ma jeszcze ciekawszą propozycję?

12 komentarzy:

 1. Faktycznie PANI Baggins łatwiej będzie się do PANI zwracać, za pomocą choćby wymyślonego, ale zawsze imienia. Nie wiem czy mam prawo wybierać, ale gdybym miała na to wpływ, to mnie jakoś tak bardzo ciepło i sympatycznie kojarzy się Mania ( z tego co wiem, może to być zdrobnienie od Marianny) A zatem Mania, Marianna... Pięknie brzmi... Jednak ostateczny wybór należy i tak do PANI - PANI Baggins :) Serdeczności przesyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę szczery, żadna z powyższych propozycji nie przypada mi do gustu. Być może któraś jest zdrobnieniem Twojego prawdziwego imienia, wtedy, w realu, wszystkie są ładne – w naturalnym brzmieniu, bez zdrobnienia. Ale decyzja należy do Ciebie.
  Pozdrowienia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadna!!Muszę się w takim razie jeszcze zastanowić!!

   Usuń
  2. u już trafiłaś na piątkę, Greto ;)

   Usuń
 3. Cóż ciężki wybór. Ja tam ogólnie przez czytających jestem znany jako Pinialux, ostatnio Mozaika Rzeczywistości, Kapitan Baryłka i jeszcze parę innych.

  Mi od czasu do czasu sprawia jakąś głupią przyjemność odczytywanie co mieli na myśli twórcy ,,Wiadomości" tworząc połączenia myślowo-słowne między dajmy na to ,,opozycją totalną", księdzem Popiełuszko, lemingami i paroma równie odległymi światami. Widocznie mam inaczej mózg skonstruowany, bo nie kumam tego nadal.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomości przestałam oglądać,więc przyjemności myśleniowe na szczęście mnie omijają

   Usuń
 4. Jak dla mnie to może być "Ziuta", bo bardzo lubię piosenkę "Och Ziuta" Irka Dudka. I wierz mi, nie ma to nic wspólnego z Twoją osobą i Twymi tekstami.
  A jeśli masz np. dwa imiona to możesz z nich ułożyć z nich jakąś "zbitkę".
  Albo możesz wybrać imię, które podobało Ci się w grzesznej młodości i byłaś nieszczęśliwa ,że właśnie takiego Ci nie dali.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo Ziuta to Dudkowa Ziuta ;)
   A Mania i Jadzia (Jadźka) to z Samych Swoich

   Usuń
 5. Pani Baggins mnie tam wszystko jedno jak się "ochrzcisz" na potrzeby blogowania. Uszanuję Twoją decyzję co do imienia, jak szanuję Twoje zdanie na każdy temat; mam tylko jedną prośbę- proszę nie rozmyślaj za długo, bo jeszcze wyjdzie Pani bardzo skomplikowany wyraz i połamię sobie na nim język [palce na klawiaturze].
  pozdrawiam Panią - Pani Baggins

  OdpowiedzUsuń