***

***

czwartek, 26 kwietnia 2018

Alfie

Sprawa dotyczy Alfiego Evansa 
Sąd nie wyraził zgody na opuszczenie przez dziecko Wielkiej Brytanii.Beata Szydło w "Kwadransie Politycznym" powiedziała


 Uważam, że jesteśmy w takim momencie, kiedy Europa odchodząc od fundamentalnych wartości chrześcijańskich, które ją budowały i dawały możliwość rozwoju, zupełnie się zagubiła. To kolejny dowód na to, że cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać. Jeśli Europa nie wróci do swoich korzeni, nie wróci do wartości, to pewnie takich sytuacji, takich wydarzeń, będzie się pojawiało coraz więcej. I co więcej, one będą coraz bardziej powszechnymi i ludzie będą się przyzwyczajali(...) Zdecydowanie powinna tutaj zareagować Komisja Europejska. Powinna być moim zdaniem także reakcja Rady Europejskiej, Donalda Tuska 

 Z tego co mówi pani Szydło niedługo okaże się ,że sprawa Alfiego jak zwykle to będzie wina Tuska

Pamiętajmy,że każdy kij ma dwa końce. Rozumiem rozpacz rodziców ale po drugiej stronie są
orzeczenia lekarzy.Trudno jest mi się wypowiedzieć od strony medycznej ,bo się nie znam.Ale na pewno nie można tu mówić o cywilizacji śmierci.
Jak dla mnie to cywilizacja automatyzacji życia,któremu w pewnych sytuacjach należy pozwolić odejść.
Bo największym wyznacznikiem miłości połączonej z miłosierdziem jest umieć powiedzieć ŻEGNAJ pomimo bólu i rozpaczy


Prezydent Duda na Twitterze napisał
 
Alfie Evans must be saved! His brave little body has proved again that the miracle of life can be stronger than death. Perhaps all that's needed is some good will on the part of decision makers. Alfie, we pray for you and your recovery!
 
Co w tłumaczeniu przez translate wygląda tak

Alfie Evans musi być zbawiony! Jego odważny mały ciała okazało się ponownie, że cud życia może być silniejszy niż śmierć. Być może wszystko, co jest potrzebne, to dobra wola ze strony decydentów. Alfie, modlimy się za Ciebie i wasze odzyskanie!

***
A u nas rodziny i ich niepełnosprawni dalej w Sejmie protestują.
A na Siepomaga pomóc można
Karolkowi
Felusiowi
Agatce
Franiowi
i wielu wielu innym
___

 Wychuchol pirenejski 


Zdjęcie zamieszczam dzięki uprzejmości PKanalia

9 komentarzy:

 1. Przemówienia B. Szydło nie znałem. Ja bym jej uzmysłowił, że w czasach, kiedy tworzyły się chrześcijańskie korzenie Europy, życie ludzkie nie miało praktycznie żadnej wartości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Saved oznacza uratowany, a nie zbawiony w tym wypadku. Dalej jest, że Jego ciało dowiodło, ze cud życia może być silniejszy niż śmierć.
  Z jednej strony nie rozumiem aż takiego zaangażowania ze strony polskiej, z drugiej, niejednokrotnie lekarze gówno wiedzą na temat tego, czy ktoś przeżyje czy nie, na co mam kilka dowodów nawet w rodzinie.
  Poza tym co by nie pisał Duda na twitterze to tylko słowa, tak samo pomagają temu chłopcu jak niepełnosprawnym, nie ma się nad czym rozwodzić.

  Ciekaw jestem dlaczego Brytole nie chcą pozwolić go wywieźć. Czyżby się bali kompromitacji w przypadku, gdy dzieciaka wybudzono by za granicą?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem lekarzem, rodziców mogę zrozumieć, ale wypowiadało się wielu polskich medyków, że to raczej uciążliwa terapia.
  O pani Szydło i panu Dudzie nie chce mi się pisać...widać miłosierdzie w sejmie m.in. Szkoda , że dla polskich dzieci tego miłosierdzia brak. Z drugiej strony mogą z Watykanu przylecieć i sprawdzić czy warto dziecko targać tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt, kto sam nie ma dziecka niepełnosprawnego lub niezdolnego do życia nie powinien w tej sprawie zabierać głosu a broszkowa najbardziej.Nie miałam dziecka niepełnosprawnego, ale moje dziecko wymagało od szóstego roku życia codziennej rehabilitacji. Państwo dawało taką możliwość dwa razy w tygodniu po 1 godzinie, a dziecko wymagało ćwiczeń codziennie jak rok długi. No to nie poszłam do pracy, zrobiłam prywatnie kurs rehabilitacji w zakresie wymogów zdrowia mego dziecka i codziennie dziecko ćwiczyło.W tej samej przychodni ćwiczyły dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym, z różnym stopniem niepełnosprawności. I rozmawiałam z matkami, które były uszarpane, udręczone ciągłym wożeniem tych dzieci środkami lokomocji miejskiej, dzwiganiem ich, ćwiczeniami w domu i przytłoczone brakiem perspektyw dla tych dzieci.I mało kto wie ile przy tym wszystkim jest bólu, stresu ,łez - i dzieci i ich matek.
  Uporczywe utrzymywanie dziecka lub osoby dorosłej przy życiu wcale nie jest dla delikwenta korzystne- to nie jest tak, że wszystkie wkłucia są bezbolesne a życie w plątaninie rurek daje jakąkolwiek przyjemność, często trzeba podawać mor5finę, tylko mało kto o tym wie. Skoro lekarze uważają, że dziecko nie ma żadnych szans na poprawę stanu zdrowia i dalszego życia w pewnym komforcie, to znacznie humanitarniej jest pozwolić mu odejść gdy organizm sam podejmuje taką decyzję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są bardzo trudne sprawy.Najgorzej kiedy w politykę bieżącą wplątywane zostają

   Usuń
  2. To są bardzo skomplikowane sytuacje

   Usuń