***

***

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Głosowanie rodzinne

 Jarosław Gowin podczas konwencji PiS powiedział,że chciałby aby rodzice mogli oddawać głosy także za swoje niepełnoletnie dzieci.

 Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci, myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania.

Zbigniew Gryglas dzisiaj na Twitterze jeszcze skomentował pomysł szefa jeszcze bardziej szczegółowo

Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci, myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowani Poseł z Porozumienia Zbigniew Gryglas dzisiaj na Twiterze co nieci dopowiedział ,a konkretnie:
 Jeśli w rodzinie jest jedno dziecko - każde z rodziców ma 1,5 głosu. Jeśli dwoje dzieci - każdy rodzic ma po 2 głosy itd.

W temacie samego pomysłu taktownie zamilczę,ale niech ktoś spróbuje mi wytłumaczyć o co panu Gryglasowi chodzi.Bo ja na trzeźwo  nie jestem w stanie tego zrozumieć!

Z wpisu wynika ,że za jedno dziecko będzie  można zagłosować dwa razy (matka i ojciec).
A jak na karcie do głosowania oddać 1,5 głosu?!
 ____ 
Makak japoński 


7 komentarzy:

 1. Przebiegłe to. Załóżmy że ktoś pobiera 500+ na 5 dzieci. I boi się że jak PIS zostanie odsunięty, to straci kasę. - Od razu mamy tu zamiast dwóch głosów - 7.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, to nie pomysł Gowina. Napiszę więcej u siebie, bo trzeba trochę potłumaczyć z ang.

   Usuń
 2. W życiu nie słyszałam takiej głupoty !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Gowin chyba już nie tylko smaruje się wazeliną, on ją chyba również spożywa i na rozum mu zaszkodziła.
  Mdli mnie jak tego pana przypadkiem w telewizorni zobaczę, więc albo wychodzę z pokoju albo przełączam na inny program, bo nie lubię wymiotować.

  OdpowiedzUsuń
 4. rozumiem, że tzw. "dzieci poczęte" też pod to mają podpadać?... no, i tu może być zonk, gdy kobiety w ciąży nie mające kasy na wyjazd do /np./ Słowacji zagłosują dubeltowo, ale mocno niekoniecznie na PiS...
  jak to było w tej piosence?... "okulista nie widzi, urolog się wstydzi", a ministrem szkolnictwa wyższego jest prozaiczny idiota...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
 5. otóż - podejrzewam, że napić się nie zaszkodzi - bez względu na ideologię.
  matematyka staje się znacznie prostsza po spożyciu. może te ułamkowe historie uda się jakoś obliczyć? pół krzyżyka na karcie do głosowania? w totolotku wystarcza jedna kreska - nie dwie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy polityka to choroba, która sieje spustoszenia w mózgu? Widzę ,że im wyżej , tym gorzej. Byle to się na nas nie przeniosło.

  OdpowiedzUsuń