***

***

piątek, 6 kwietnia 2018

Należało się /nie należy się

Jak Beata (Szydło) w Sejmie krzyczała "nam się należało"wszyscy z Pis-u wstali i klaskali.
Wczoraj prezes orzekł,że trzeba oddać i jeszcze po 20% od pensji odjąć,druga Beata (Mazurek)  powiedziała , że Komitet Polityczny PiS jednogłośnie poparł propozycję pana prezesa zwrotu nagród przez ministrów.
Czy jak prezes wymyśli,że trzeba w przepaść się rzucić,to cała partia klaszcząc radośnie też to zrobi?

Jeżeli już zaczną zwracać to wolałabym ,żeby oddali skąd wzięli.Jeżeli pieniądze pójdą na Caritas można będzie odliczyć sobie od podatku.
____ 

Dingo

6 komentarzy:

 1. A słyszałaś tekst Cymańskiego, że na ochronę pana prezesa to każde pieniądze iść powinny, bo to taka ważna persona...no cesarz Jarosław po prostu !

  OdpowiedzUsuń
 2. no, i wszystko jasne... gdyby te nagrody miały zostać zwrócone do budżetu państwa to można by uznać, że nie było sprawy... gdyby nagrodzeni mieli przekazać je na cele charytatywne, to jeszcze byłoby do przyjęcia, choć dość dyskusyjne... tymczasem ponoć mają trafić do budżetu Kościoła Rz-kat. i być może o to chodziło, niemniej jednak na to zgody być już nie może...
  oczywiście to jest teoretyczne blabla, bo co się z tą kasą się stanie wie tylko mały, a choć mały wie (choć też nie zawsze), co mówi, to niekoniecznie mówi to, co wie...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
 3. I znów ukradłaś mi pomysł na notkę, Jotka się dołączyła.
  Mnie u Cymańskiego podobało się jeszcze stwierdzenie, że będzie zgrzytał zębami, ale na obcięcie pensji się zgodzi i będzie głosował za...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale pisz przecież, fajnie poczytać u kogoś, a Twoje notki i punkt widzenia warte są poczytania na każdy temat:-)

   Usuń
 4. Jest piosenka o psie dingo. :)

  Moim zdaniem właściwie prawie każda rasa psów ma to magiczne ,,coś" w sobie, tak samo jest z kundelkami, niektóre są bardziej majestatyczne od najbardziej rasowych piesków.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Popieram 'nakaz' oddania nagród, ale tam skąd ja otrzymali. Ten sposób 'daru', dla Caritasu, przypomina mi mafijne pranie brudnej kasy.

  OdpowiedzUsuń