***

***

wtorek, 12 czerwca 2018

15 pytań

Prezydent Duda zaprezentował propozycje pytań, które miałyby znaleźć się w referendum dotyczących ewentualnych  zmian w konstytucji.
Pytań jest aż piętnaście
Kilka z nich
Czy jest pan/pani za odwołaniem się w preambule konstytucji do ponad 100-letniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy, jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i tożsamości narodowej? 
Ja bym jeszcze do Welesa i Matki Mokoszy się odwołanie zrobiła-nasze korzenie to przecież
+
Czy jest pan/pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych, takich jak świadczenia 500 plus.
500 plus to raczej  bubel o małej sprawiedliwości
+
Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 r.ż. i dla mężczyzn od 65 r.ż. 
Nie rolą Konstytucji ustalać jest wiek emerytalny

+
Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
Jeżeli zdrowotnie niedomagam,ale dzieckiem juz nie jestem,w ciąży już nie będę,niesprawności jako takiej nie posiada,a do wieku podeszłego jeszcze trochę to na szczególna opiekę zdrowotną już nie zasługuję?
**

Pytań jest za dużo,są o wszystkim a jednocześnie o niczym.Pytania referendalny powinny być w miarę zwięzłe,zrozumiałe.Prezydent zaprezentował przysłowiowy groch z kapustą.Ale po prawdzie niczego innego się nie spodziewałam.


___
 Właśnie dlatego-Anna German
____

Patyczak indyjski 
 

16 komentarzy:

 1. Najlepiej niechaj nasz prezydent zrobi casting na pytania, chętnie coś zgłoszę, każdy ma prawo w demokracji...
  Patyczaki dziwne są, czego ta natura nie wymyśla ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Człowiek, który na rozkaz naczelnika łamał na potęgę Konstytucję, teraz popadł nam w megalomanię i jest święcie (mam na myśli świętość niebiańską) przekonany o swojej nieprzemijające wielkości. Nie wiem czy to się akurat leczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na niektóre przypadłości lekarstwa nie ma i nie będzie

   Usuń
 3. Te pytania znane są nam z netu; myślałam, że zrobisz konkurs [casting]i wszyscy będą publikować swoje pytania do referendum; moim zdaniem - to miałoby sens, bo krytykować innych, gdy samemu nic się nie wnosi, jest delikatnie mówiąc niemiłe.
  Niedawno sama doświadczyłam tego, jak krytykowano moje pomysły, lecz nikt swoich nie podał. To mnie bardzo irytuje, bo nie sztuką jest zganić cudze, choćby i "głupie" pomysły, gdy własnej mózgownicy się nie wysili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo,ze wszystko w necie jest zamieszczane,dlaczego z propozycjami referendum miałoby być inaczej?
   Moja mózgownica w prezydenturę się nie pchała ;)

   Usuń
 4. nie miałem okazji jeszcze dokładnie się wczytać, ale zauważyłem, że maliniak wykazał wyczucie polityczne i nie zaproponował pytania, za które miałby przesrane u swoich zwierzchników z Epidiaskopu, gdyż oni się bardzo boją referendum na ten temat...
  ...
  sztuka kamuflażu to podstawa przeżycia wielu gatunków... bardzo mi się podoba nazwa rzędu do którego patyczak należy: "straszyki"... swojego czasu bardzo modny jako zwierzak domowy, a raczej ozdobny, bo luzem nie łazi, tylko siedzi w terrarium...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie na przykład pytanie
   -czy jesteś za legalizacją związków partnerskich

   Usuń
 5. Byłoby zdrowiej dla p.Dudy gdyby przestał się tak "na okrągło" kompromitować. Jak prawnik, z doktoratem, może wypisywać takie głupoty???

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że na tak postawione pytania mogą paść tak zadziwiające odpowiedzi, że nowa ustawa zasadnicza przypominałaby groch z kapustą. Nie mówiąc już o kwestiach, które słusznie zauważasz nie są materią konstytucyjną, bo np. należą do kategorii spraw szczególnie zmiennych.

  Patyczaki są całkiem ciekawe, choć akurat nie wiem czy chciałbym w domu mieć takiego zwierzaka. Przede wszystkim miałbym kłopot czasem z jego odnalezieniem wśród patyków. :D

  Ja tam też wielkim fanem nie jestem piłki nożnej. Jak jest jakaś większa impreza to staram się śledzić, choć ograniczam się głównie do kilku drużyn, w tym do Polaków. Chyba nikt nie jest w stanie obejrzeć w TV wszystkich meczy mundialu.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Niezwykłe te patyczaki:) kiedyś syn mojej siostry ciotecznej posiadał te zwierzątka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak je kiedyś miałam to je na spacer po mieszkaniu puszczałam ;)

   Usuń
 8. a mi już ręce opadają, jak czytam o nowych pomysłach naszych wspaniałych rządzących.

  OdpowiedzUsuń